Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – zasady działania takich miejsc
Bez względu na wielkość, wartość i zakres oferowanych usług wypożyczalnia sprzętu budowlanego przeprowadza proces wynajmu w podobny sposób, co każda inna wypożyczalnia. Zazwyczaj ma stronę lub ofertę, na której prezentuje maszyny, ich dostępność i cenę wynajmu. Należy wówczas dokonać rezerwacji urządzenia czy narzędzia i podpisać umowę.
Oczywiście warto również dokładnie zapoznać się z regulaminem najmu danej firmy lub informacjami na ten temat zawartymi na stronie internetowej. Można tam znaleźć wyjaśnienia dotyczące:
-
kaucji – jej wysokości i wartości sprzętu, od którego jest pobierana,
-
dodatkowego ubezpieczenia – szczególnie w przypadku dużych i kosztownych maszyn,
-
zasad ustalania rabatów, negocjacji w przypadku wynajmu flotowego (większa liczba urządzeń i dłuższe okresy),
-
dodatkowych usług, m.in. doradztwa technicznego, serwisu maszyny, jej mycia, pilnowania na placu budowy itd.,
-
formy zwrotu maszyny lub narzędzia budowlanego,
-
możliwości wypożyczenia urządzeń przez osoby prywatne,
-
dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy najmu.
Wypożyczalnie sprzętu budowlanego również różnie określają moment wynajmu i miewają specjalne oczekiwania co do kwalifikacji personelu obsługującego wynajęte maszyny oraz sposobu transportu. Ponadto niektóre nie oferują produktów osobom prywatnym.
Ważne:
Wypożyczalnia maszyn budowlanych może zawrzeć w umowie najmu informacje niepodane ani na stronie, ani w regulaminie. Z tego powodu przed podpisaniem dokumentu poświęć czas na jego dokładnie przeczytanie oraz zapoznaj się ze stanem technicznym i wizualnym urządzenia.