Ile goją się brwi permanentne i jak utrzymać trwałość makijażu?

Data publikacji-
AutorRedakcja portalu Majsteria
Długość czytania6 min

Często kobiety, które żyją w ciągłym pośpiechu i biegu, szukają rozwiązań, pomagających im zaoszczędzić czas (np. ten przeznaczony na poranny makijaż). Codzienne rytuały pielęgnacyjne potrafią zająć wiele cennych minut. Zbawieniem mogą w tym przypadku okazać się brwi permanentne. Ten trwały makijaż pozwala uzyskać wymarzony kształt i kolor, który utrzyma się przez długi czas. Jednak zanim oddasz się w ręce specjalisty, dowiedz się, ile goją się brwi permanentne oraz jakie kroki podjąć, aby cieszyć się efektami makijażu jak najdłużej!

Ile goją się brwi permanentne i jak utrzymać trwałość makijażu?

Ile goją się brwi permanentne – efekty makijażu permanentnego w pierwszych dniach

Trudno jednoznacznie określić, ile goją się brwi permanentne, gdyż jest to kwestia indywidualna. Proces gojenia zależy od typu skóry, techniki wykonania makijażu oraz sposobów pielęgnowania i dbania o brwi po zabiegu. Jednak mimo możliwych różnic w czasie, można oprzeć się na ogólnym schemacie. Pozwala on w pewnym stopniu przewidzieć, jak będzie przebiegać gojenie się makijażu permanentnego brwi i jakie efekty można zaobserwować w kolejnych dniach.

  • Dzień 1 – w pierwszej dobie brwi są zazwyczaj wyraźnie zaznaczone, przez co mogą wydawać się zbyt ciemne. Jest to zupełnie normalne zjawisko wynikające z obrzęku i dużej intensywności pigmentu na tym etapie. Ponadto sama skóra również może być zaczerwieniona i obolała.

  • Dzień 2-4 – w tych dniach obrzęk powinien zacząć ustępować. Brwi jednak nadal będą wydawać się zbyt ciemne i wyraziste, ale to wciąż okres przejściowy. Na dwie doby po zabiegu może pojawić się lekkie swędzenie, co jest oznaką rozpoczynającego się procesu gojenia i powstawania strupków.

  • Dzień 5-7 – w tym okresie zaczyna się łuszczenie. Jest to bardzo ważny moment w całym procesie gojenia makijażu permanentnego, ponieważ usuwane są martwe komórki, a z nimi nadmiar pigmentu. Ważne jest, aby nie ingerować w skórę tym okresie, absolutnie nie zrywać strupków i nie drapać tych okolic twarzy, tylko pozwolić na pełną regenerację. 

Więcej na ten temat tego, jak przygotować się do zabiegu przeczytasz w artykule: Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?

Etapy gojenia brwi permanentnych

Gdy wykonasz makijaż permanentny brwi, gojenie całkowite nie skończy się na pierwszym tygodniu. Jest to znacznie dłuższy proces, dlatego warto przygotować się na to, co dzieje się po 7 dniach. Pozwoli to uniknąć stresu i w spokoju wyczekiwać na ostateczny rezultat.

Brwi permanentne po tygodniu

Brwi permanentne po tygodniu wyglądają już zupełnie inaczej niż tuż po zabiegu. Można na tym etapie zauważyć, że kolor stał się jaśniejszy. W niektórych miejscach może następować wybijanie pigmentu brwi, przez co może on wydawać się nierównomierny, jednak to nadal normalne.

Po dwóch tygodniach od wykonania zabiegu kolor stanie się bardziej naturalny, a wszelkie nierówności znikną. W tym czasie ważna jest kontrolna wizyta u osoby wykonującej zabieg. Oceni ona stan brwi, a w razie potrzeby dokona korekty.

Brwi permanentne po miesiącu

Miesiąc po wykonaniu brwi permanentnych i ewentualnej korekcie to czas, w którym możesz w pełni ocenić efekt, gdyż łuki brwiowe osiągnęły ostateczny kolor i kształt. Brwi na tym etapie stają się już jednolite, a wszelkie nierówności w pigmentacji, strupki i obrzęki skóry odchodzą w zapomnienie.

Jak dbać o brwi permanentne po zabiegu?

W pierwszym tygodniu po zabiegu zaleca się zrezygnowanie z wykonywania makijażu, a także unikanie słońca oraz stosowanie kremów z filtrem UV. Pod wpływem działania promieni słonecznych pigment może blaknąć, tym samym efekt nie utrzyma się zbyt długo.

 

Ważne:

Zaraz po zabiegu ważne jest, aby nie dotykać brwi. Zminimalizuje to ryzyko infekcji. Przez pierwsze 24-48 godzin należy również unikać ich moczenia. Dlatego w tym czasie ogranicz intensywne ćwiczenia i długie kąpiele. Zrezygnuj też z wizyt w saunie lub na basenie.

Czym i jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym?

Natłuszczanie brwi po makijażu permanentnym jest ważnym krokiem w procesie gojenia, ponieważ pomaga utrzymać optymalny poziom nawilżenia skóry. Jej przesuszenie po zabiegu może prowadzić do nadmiernego tworzenia się strupków, które po odpadnięciu mogą „zabrać” ze sobą pigment. W efekcie kolor mógłby wyjść bledszy i konieczne byłoby wykonanie korekty.

Do natłuszczania zaleca się używanie specjalistycznych maści lub kremów ze składnikami łagodzącymi i wspomagającymi regenerację skóry, np. z pantenolem, witaminą E czy alantoiną.

 

Warto wiedzieć:

Ważne jest, aby nakładać kosmetyk natłuszczający w postaci cienkiej warstwy, aby nie zablokować porów skóry, co mogłoby negatywnie wpłynąć proces gojenia. Jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym? Zazwyczaj zaleca się to przez pierwsze 7-14 dni po zabiegu.

 

Oprócz profesjonalnie wykonanego makijażu permanentnego i prawidłowej pielęgnacji ważne jest znalezienie specjalisty, który zagwarantuje pełne bezpieczeństwo i zadowolenie z efektów. Jeśli poszukujesz eksperta od makijażu permanentnego, który spełni Twoje oczekiwania, odwiedź stronę Majsteria. W kategorii Usługi kosmetyczne możesz łatwo dodać ogłoszenie i zaczekać na oferty od doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie.

Jeżeli efekt makijażu brwi jest niezadowalający, sprawdź, co możesz zrobić. Przeczytaj: Nieudany makijaż permanentny – techniki i możliwości usuwania makijażu permanentnego.

Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym?

Po 48 godzinach po zabiegu brwi można delikatnie przemywać, używając czystej wody lub łagodnego, bezzapachowego płynu do mycia twarzy. Podczas mycia nie należy pocierać tego obszaru. Warto natomiast zwrócić uwagę na delikatne osuszenie buzi za pomocą czystego, miękkiego ręcznika.

Jak długo się utrzymuje efekt zabiegu?

Trwałość makijażu permanentnego brwi zależy m.in. od:

  • rodzaju skóry;

  • techniki wykonania zabiegu;

  • użytych pigmentów;

  • stylu życia;

  • wdrożonej pielęgnacji po zabiegu.


Już wiesz, ile goją się brwi permanentne. Efekt tego zabiegu zazwyczaj utrzymuje się od 1 do 3 lat. Dla zapewnienia jak najdłuższej trwałości i intensywności uzyskanego koloru zaleca się unikanie długotrwałej ekspozycji na słońce, codzienne stosowanie kremów z wysokim filtrem UV i regularne nawilżanie skóry.

Przeczytaj także: Makijaż permanentny – wszystko, co trzeba  o nim wiedzieć.

Zobacz też inne artykuły

Makijaż permanentny – wszystko, co trzeba o nim wiedzieć
Usługi kosmetyczne
Makijaż permanentny, czyli mikropigmentacja, cieszy się coraz większą popularnością, a liczba doświadczonych i utalentowanych linergistek wciąż rośnie. Wiele kobiet, które choć raz zafundowały sobie taką przyjemność, nie wyobraża sobie bez niej życia! Czy to coś dla Ciebie? ...
Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?
Usługi kosmetyczne
Makijaż permanentny to oszczędność czasu i pewność siebie w każdych okolicznościach. Idealnie zaznaczone brwi, kreska na powiece czy kontur ust wymagają jednak odpowiedniego przygotowania. Właściwa pielęgnacja przed i po zabiegu zapewnia lepsze i trwalsze efekty. Jak przygotować sk&oacu...