Malowanie natryskowe – na czym polega?
Malowanie natryskiem wymaga wykorzystania specjalnego agregatu, w którym pod wpływem sprężonego powietrza dochodzi do rozbicia farby na drobne kropelki. Wydostają się one na zewnątrz dzięki niewielkim otworom zlokalizowanym na środku pistoletu (strumień okrągły) bądź po jego bokach (strumień płaski). Sam pistolet jest podłączony do agregatu za pomocą elastycznego węża.
Jeśli chodzi o malowanie natryskowe, cena jest z reguły wyższa w porównaniu do tradycyjnych metod. Jest to jednak rekompensowane:
-
większą szybkością malowania oraz dużym komfortem podczas pracy – nie trzeba męczyć się z ręcznym rozprowadzaniem farby przy wykorzystaniu pędzla bądź wałka;
-
estetycznym wykończeniem powierzchni – za pomocą pistoletu można dotrzeć we wszelkie zakamarki ścian czy sufitu, poza tym nie powstają zacieki.
Czeka Cię remont domu? Przeczytaj artykuł: Wykończenie wnętrz krok po kroku – cennik i style.
Nie bez znaczenia pozostaje też oszczędność materiału oraz porządek w trakcie pracy. Nie ma ryzyka, że farba będzie kapać na podłogę lub rozpryskiwać się na wszystkie strony. Malowanie natryskowe doskonale sprawdzi się w każdym przypadku. Szczególnie tam, gdzie powierzchnie – ze względu na przykład na wiele ozdobnych detali – mają nieregularne kształty albo są porowate.
Chcesz poznać koszt wykończenia ścian? Zapoznaj się z artykułem: Ile kosztuje malowanie ścian – porady i aktualne cenniki.
