Wnętrza ze skosami – zalety i wady
Przygotowując plan zagospodarowania poddasza, weź pod uwagę jego specyfikę. Im większy skos, tym większej uwagi będzie wymagało opracowanie aranżacji. W celu przygotowania poddasza do zamieszkania warto maksymalnie zagospodarować dostępne ściany. Optymalnym rozwiązaniem jest tutaj ułożenie mebli jak najbliżej ścian. W starych domach często problemem okazuje się brak odpowiedniego doświetlenia. Tutaj jest możliwych kilka rozwiązań. Wykorzystaj sztuczne światło albo zleć wykonanie odpowiednich otworów w elewacji lub dachu, by wstawić okna. Popularnym obecnie sposobem jest montaż dużych okien połaciowych.
Sprawdź również: Ile kosztują okna – porady i aktualne cenniki
Warto wiedzieć:
Czasami montaż okien połaciowych jest utrudniony, a także generuje spore koszty. W takim przypadku warto rozważyć montaż świetlików w dachu lub w ścianach. Inną propozycją, która umożliwia doświetlenie wnętrz, jest konstrukcja całkowicie oszklonej lukarny. Wiąże się to jednak również z dodatkowymi kosztami i ingerencją w konstrukcję dachu, dlatego taki pomysł dobrze przedyskutować ze specjalistą.
Sprawdzonych wykonawców znajdziesz m.in. na stronie Majsteria w kategorii Remonty, wykończenia wnętrz. Napisz czego potrzebujesz, zaczekaj na odpowiedź lub przejrzyj gotowe wizytówki firm i skontaktuj się z tą, której oferta najbardziej Ci odpowiada.
W przypadku poddaszy istotną kwestią do zaplanowania jest również wykonanie odpowiedniego ocieplenia. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie pianki izolacyjnej. Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie zalety ma takie rozwiązanie, przeczytaj: Ocieplania poddasza pianka – cena i zasady termoizolacji.